Важливість: 
3
Будуємо свій затишок з екологічних матеріалів - Вістовицький завод будівельної і художньої кераміки

Починаючи будь-яке будівництво, знайдіть кілька годин для того, щоб особисто відвідати той чи інший цегельний завод та переконатись у якості продукту. Спитаєте чому? Скажу  - це ваші гроші та дорогоціний час, а так як кожен  економить у такий непростий для нас з вами час, усе стане  зрозуміло. 

170619keramika-2.jpg

Вістовицький завод будівельної і художньої кераміки ім. Ю.С.Завадського
Вістовицький завод будівельної і художньої кераміки ім. Ю.С.Завадського

Будівництво – досить дорогий процес, тому не дивно, що забудовник прискіпливий у пошуках надійного та якісного матеріалу. Та щоб не потрапити у ситуацію, коли “скупий платить двічі”, варто знати, що саме можна втратити, зекономивши на важливому.

Сучасний будівельний ринок пропонує декілька основних видів матеріалів для будівництво. До них слід віднести: деревину, природний камінь, гіперпресовані та вібропресовані блоки.

Проте жодне сучасне будівництво нині не обходиться без цегли. Цей надійний і міцний, красивий і яскравий, довговічний і зносостійкий будівельний матеріал упродовж тисячоліть приваблює забудовника. Керамічна цегла і сьогодні залишається лідером серед продажу матеріалів для будівництва завдяки своїм високим споживчим властивостям та бездоганному зовнішньому вигляду. Цегла за своєю популярністю серед інших будівельних матеріалів має низку величезних переваг, з-поміж яких слід виділити: ідеальний тепловий захист, збалансована термічна стабільність, природний клімат у приміщенні, позитивний вплив на здоров’я, стійкість до впливу води та вологості та інше.

Розглянемо кілька видів цегли.

Цегла  повнотіла:

Вага одного повнотілої цегли 3,2-до 4,3 кг, розмір 250x120x65 мм. Повнотілу цеглу бачили всі - це керамічний брикет з малим об'ємом порожнеч (менше 13%). По морозостійкості цегла підрозділяється на чотири марки: Р-15, -25, -35 і -50 (цикли замерзання та розмерзання). Звичайну керамічну цеглу застосовують для кладки зовнішніх і внутрішніх стін, виготовлення блоків стін і панелей, кладки печей і димарів у місцях, де температура не перевищує температуру випалу цегли.  Він застосовується для кладки внутрішніх і зовнішніх стін, зведення колон, стовпів і інших конструкцій, що несуть, крім власної ваги, додаткове навантаження. Повнотіла цегла повинна володіти високою міцністю на вигин, на стиснення, бути морозостійкою. Пористість визначає теплоізолюючі властивості, якість зчеплення з розчином, кладки, а заразом і вбирання вологи при зміні погоди. Водопоглинання звичайної цеглини повинне бути більше 8%. Опір теплопередачі у повнотілої цегли невеликий, тому зовнішні стіни, повністю складені з цього матеріалу, вимагають додаткового утеплення. Поверхня звичайної повнотілої цегли зазвичай груба, тому стіни потрібно штукатурити.

Цегла  порожниста:

Пустотіла цегла може мати порожнин до 45% загального об'єму, вона значно легша за звичайну, а тому і працювати з нею легше. За рахунок повітряних порожнин в цеглі, зменшується теплообмін між внутрішнім простором і зовнішнім середовищем. Це дуже цінна якість дозволяє зберегти  в стіні тепло взимку і уберегти від спеки влітку. Чим більше пустот у цеглі, тим краще її теплоізоляційні характеристики. Але для того, що б цегла була надійною, пустоти не повинні перевищувати 50% всього обсягу.

Якщо звичайна цегла важить близько 4 кг, то ефективна пустотіла  при таких же габаритах, як правило, 2,5-3 кг, тобто вона на 25-40% є легшою. Отвори в пустотілій цеглі можуть бути різні за формою - круглі, квадратні, прямокутні і овальні. Оскільки розмір наскрізного отвору не більше 16 мм, а ширина його – 12 мм, розчин практично не заповнює їх. Єдиний нюанс, при кладці не можна застосовувати занадто рідкий розчин, який заб'є пори. Тому, завдяки порожнинам пустотіла цегла є легшою і краще зберігає тепло, порівняно з повнотілою. І чим більше порожнин, тим теплішою буде стіна. До того ж, пустотіла цегла менше важить, отже, і навантаження на фундамент при використанні такої цегли буде меншим. Враховуючи, що у вартості будівлі 20-25% складає фундамент, економія очевидна. Саме таку цеглу варто вибирати, коли місця для будівлі небагато - цілком реально виграти корисну площу, додавши ще один поверх.

Як відрізнити якісну  цеглу від неякісної ?

Розглянемо ознаки небракованої  цегли:

Для одинарної рядової цегли М100 встановлені такі допустимі відхилення за розмірами:

- за довжиною      +/- 5мм;

- за шириною   +/- 4мм;

- за висотою    +/- 3мм.

Для будівельної цеглини не вважається браком наявність деяких дефектів, наприклад відбитих (злегка) кутів, пошкоджень ребер завглибшки до 10 мм; допускається наявність тріщин завдовжки до 30 мм. Оскільки така цегла схована за декоративним шаром, вимоги ДОСТа до його зовнішнього вигляду мінімальні: лицьова поверхня може бути грубою, шорсткою, не мати однорідних кольорів, припустимі криволінійність, відколи до 10 мм (не більше трьох на виріб). Важливо, щоб несуча здатність цегли була достатньою.

Ознаки недопаленої  цегли:

- більш світлий гірчичний колір цеглини, глухий звук при ударі по ній. При ударі добре випалена цегла  повинна дзенькати, її серцевина має бути більш насичених кольорів, ніж краї. Недопалена цегла довго не протягне, почне руйнуватися від морозів і від вологи. Звичайно, якщо ви її купите, і відразу ж повезете на будівельний майданчик, щоб муляри негайно пустили його в кладку, то, можливо, усе обійдеться більше менш благополучно. Тобто, готова стіна не розсиплеться при першому пориві вітру. Особливо, якщо сполучний розчин буде міцний. Правда, згодом така цегла стане кришитися, і через пару років перехожі будуть спантеличуватися питанням: а чи не піддався будинок обстрілу з якого-небудь знаряддя? І вихід залишиться один - додатково зміцнювати стіни.

Ознаки перепаленої  цегли:

- чорні підпалини і вигнута форма. Таке стається, коли виробник перестарається або недоглядить. Тоді при випалі, під впливом дуже високої температури, цегла темніє надміру, як би оплавляється. Враження - начебто її «розпирає» зсередини. Правда, фахівці говорять, що якщо цегла не порушила своєї форми, а темною в нього виявилася лише серцевина, то вона, навпаки, може стати ще міцнішою . Але в результаті «перепалу» підвищується теплопровідність цегли, і будинок з неї буде інтенсивно втрачати тепло.

Отже ми з Вами розглянули усі варіанти,  а також на що звернути увагу перед тим, як купляти цеглу. Бажаю усім правильного вибору та терпіння. 

Тут завжди якісна цегла: Вістовицький завод будівельної і художньої кераміки ім. Ю.С.Завадського

Наші інтереси: 

Якісне будівництво екологічними матеріалами. 

Гравець: 
Ігор Щур
103

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка