Зображення користувача Богдан ДуБ.
Богдан ДуБ
239

Аудіостатті НО - це може кожен!

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

Студійного запису, чи якісного стерео, як на хороших диктофонах, в нас не вийде, а чистий чіткий запис голосу - легко. А що нам ще треба?

В попередніх статтях говорилось про зручність і необхідність аудіоверсій статей Народного Оглядача, і про техніку, якнайкраще відповідну цій меті. Але мало хто витратить на якісний диктофон відчутну суму, для того, щоб озвучувати свій блог. І щоб використовувати цей диктофон грамотно, потрібно спочатку пройти певне навчання, та навіть після нього, за звичай, користувач не знає можливостей пристрою. Тим більш, звичка постійно носити з собою заряджений і пустий диктофон, і його обслуговування, потрібна обмеженому колу людей. А що ж залишається іншим блогерам і просто читачам, які не є щасливими власниками подібного обладнання?

  • Телефон. Більшість сучасних телефонів мають функцію диктофона. Якщо не мають - телефон можна "прошити" - програмка диктофона з’явиться.
  • MP3 програвач. Практично усі сучасні програвачі мають функцію диктофона. Надзвичайно зручна і дешева річ (ціни від ~150грн). З деяких моделей звук виходить кращим, ніж з дешевих диктофонів. Та й користуватись ним значно легше. За скромну ціну маємо і плеєр, і флешку, і диктофон. Якщо у вас є плеєр - придивіться - швидше за все, він вміє записувати звук.
  • Веб-камера. Значна частина веб-камер також має вмонтований мікрофон, достатній для нормального запису голосу.
  • Ноут-бук, нет-бук. Якщо має веб-камеру - значить і мікрофон. Зустрічав колись давно моделі, на яких мікрофон реалізований без камери.
  • Навушники. Усі навушники для скайпу і комп’ютерних онлайн ігор мають мікрофон. Ціни від 40 грн.
  • Окремі мікрофончики, за звичай, купуються для того ж скайпу, коли звук передають на колонки. Приблизна вартість, як і  навушників.
  • Відеокамера. Ними також можна користуватись, як диктофоном. Якщо навіть у камери нема такого режиму, комп. програми з легкістю знімуть звук з відео.
  • Фурнітура для мобільного телефону. Якщо має вихід мініджек 3.5 (як для комп’ютера чи плеєра) - вставляєте в порт мікрофона - дивитесь, чи комп’ютер розпізнає її як мікрофон. Для цього достатньо відкрити програмку запису звуку (є на всіх ОС Віндовс) і спробувати щось записати.
  • Фотоапарат. Сучасні фотоапарати можуть записувати навіть відео, при чому значно якісніше, ніж на телефонах чи стареньких відеокамерах (після переведення в цифру). У багатьох є режим диктофона і навтіь елементарні налаштування частоти, глибини і формату звуку.

 

Швидше за все, щось з цього списку у вас вже є. Або й кілька варіантів. Отже, мінімальна техніка для озвучення статей у нас вже є. Студійного запису чи якісного стерео, як на хороших диктофонах, в нас не вийде, але чистий чіткий запис голосу - легко. А що нам ще треба?

Нам ще треба звук записати і обробити. Щоб просто озвучити свою статтю на комп’ютері, для початку достатньо і програми запису звуку, яка є  за замовчуванням в будь-якій збірці Віндовс. Знаходиться в меню Стандартні, Медіа. Щось в такому дусі, шлях залежить від версії Віндовс. Також деякі плеєри мають модуль запису, наприклад Джет-аудіо. Там і налаштувань більше, і користуватись зручніше, і можна прочитати статтю під підходящу фонову музику. Хоча так можна і з попередньою програмкою від Віндовс, тут це буде зручніше.

Щодо обробки. Є випадки, коли записаний на вулиці звук має стільки шумів, що ледь чути голос. Для цього в програмах обробки звуку є спеціальний плагін для очистки звуку від шумів. Кілька клацань в програмі - і ваш голос чітко звучить на фоні легенького, прийнятного фону. Програма для обробки звуку - Саунд-фордж або інша.

Записали, в разі потреби очистили, що далі? Якщо запис у форматі .mp3 - прекрасно, якщо .wav - треба стиснути. Це вміють робити деякі програвачі (той же Джет-аудіо), можна і окремо встановити програмку, наприклад Аудіо-граббер.

Записали, формат .mp3, далі прикріплюємо наш аудіозапис до статті. Все!


Вийшло багато тексту, але за звичай процес елементарний, головне захотіти зробити щось таке, що ви ніколи ще не робили. :) Кнопка старту, кнопка закінчення запису, перекинути на комп’ютер, відкрити редагування статті, завантажити файлик, вставити в кінець тексту, зберегти. Все!

В результаті маєм аудіоваріант нашої статті в авторському виконанні! 

 

audiostattino-cemozhekozhen.ogg

Декод з .wma в .ogg здійснив за допомогою звичайного програвача Аімп3.

 
Наші інтереси: 

музика

Коментарі

Зображення користувача Еней Харалужний.

Дякую, пане Богдане, дуже гарна стаття! Незабаром і я напишу щось про ті програми, які обробляють гарно звукові файли. Програма Саундфордж з звуком робить все, що завгодно, сам нею користуюся.

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Зображення користувача Михайло Харачко.

Гарна ідея! Аудіостатті можуть бути зручнішими, через те що з'являється можливість більш раціонально планувати час. Їх можна зберегти і прослуховувати, наприклад, за кермом.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Богдан ДуБ.

Ну, раз все чудово, залишаєтсья почати озвучувати! )

У кого з"явиться перший досвід - пишіть! Будем вітати і слухати!

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Миро Продум.

А ще корисно їх компонувати в тематичні групи, такі собі радіоспектаклі: стаття - музична композиція - нова стаття - ... 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Кабан Іклан.

Освячуйся! Озброюйся! Озвучуйся!

Зображення користувача Богдан ДуБ.

Перше тестове озвучення статті маємо! Спеціально для показового експерименту начитка робилась по найпростішому, найменш якісному варіанті і з грубим фоном з колонок. Забір звуку зробив з вмонтованої в ноут вебкамери. запис - через програмку в пакеті Віндовс "Запис", декод через самий поширений плеєр, без будь-яких налаштувань, тільки формат вибрав. Вага - 3Мб. Щоб відтворення було доступне для прослуховування прийшлось повторно зайти в редактор, видалити позначку в статті і вставити по новому. Це легко і швидко.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Миро Продум.

Головна умова якісного звукозапису - чітка дикція автора. Не варто зловживати музичним тлом. Всі аудіофайли бажано редагувати. Починаймо озвучку!

 

З часом випрацюємо стандарти звукозапису, щоб різні аудіофайли можна було легко скомпонувати в одну аудіозбірку з однаковим рівнем звуку і близькою якістю. 

 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Спас Ярий.

Чи міг би хтось підказати програму для Лінукса для редагування звукових файлів, зокрема вирізати куски, складати докупи і тому подібне?

Зображення користувача Кабан Іклан.

Спробуй це: http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Main_Page

 

Там для редагування mp3 потрібні додаткові бібліотеки. Як розберешся, що там і як ставити, накидай коротеньку статейку. Багатьом буде цікаво.

Зображення користувача Богдан ДуБ.

Зустрічаєм першу якісну аудіостаттю! http://sd.org.ua/article/nezalezhnist-22-druga-faza-audioversiya.html

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"