Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

В Тернополі зібрали підписи проти християнської етики в школі

Світ:

Причин і приводів довго шукати не треба — це порушення конституції, каже юрист Тетяна Семусь. Це продовжується ще з 1993 року і, рано чи пізно, подібна петиція мала з’явитись. Просто нас перших це дістало. Західна Україна є вельми побожною, християнський культ на кожному кроці.

Вже на території шкіл почали будувати церкви, влаштовувати каплички. Дітей в школах на уроках християнської етики готують до першого причастя, розповідає Тетяна Семусь в інтерв'ю Громадському радіо.

Як юрист я розумію, що петиція нічого не дає, окрім інформаційного приводу. До цього було подане аналогічне петиції письмове звернення до міського і обласного управлінь освіти, закріплене 77-ма підписами, які ми зібрали за 4 дні.

Відповідь була дуже цікава — «Україна — історично християнська держава. Норма конституції про відокремлення держави і релігії є більш філософською, ніж юридичною».

У школі християнська етика є обов’язковим предметом чи батьки можуть написати заяву, щоб дитина не відвідувала ці уроки?

З відповіді, яку я отримала від міського управління освіти, я зрозуміла, що як предмет християнська етика викладається лише у певних класах. Можна написати цю заяву, але фактично це виглядає так — урок ставиться не останнім як факультатив, а другим-третім, щоб учні не тікали.

І якщо батьки дитини написали цю заяву, то куди їй дітися — сидіти в коридорі? Ніякого альтернативного уроку не пропонується. Тобто діти фізично протиставляються своїм однокласникам.

Чи ставляться оцінки за цей предмет?

В старших класах оцінки ставляться.

Чи можливо запропонувати альтернативу християнській етиці?

В петиції практично і стоїть така вимога — замінити уроки християнської етики уроками релігієзнавства, де діти будуть отримувати повну інформацію про всі релігії, мати загальний розвиток.

Рішення школи проводити християнську етику поза законом, поза функціями керівництва школи?

Це не ініціатива школи. Це надходить по вертикалі від міністерства освіти до регіонального управління і спускається на школу. Тобто закріплено якимись піднормативними актами, незрозуміло яким чином прийнятими міністерством і управлінням.

Якого результату ви хочете добитися?

Я хочу добитися дотримання конституції. Петиція підняла хвилю, я маю реакцію з інших областей — люди задоволені, що питання підіймається. Я розумію, що поки не буде судових позовів і офіційних звернень, ми нікуди не просунемось.

Наші інтереси: 

Не потрібні дітям ані так звана християнська етика, ані релігієзнавство. Ці "предмети" потрібно вивчати у більш зрілому віці. Я, наприклад, вчила релігіознавство у вигляді предмету "атеїзм" на 3-му курсі інституту. І нічого не навчилася! По-друге, хто проводить ті заняття з дітьми? Вчителі, яким потрібні години для ставки, чи попи? І що таке "християнська етика"? Чому дітей вчать:  підставити праву щоку після того, як їх вдарили по лівій, чи принципу "око за око" зі Старого заповіту? Якщо хтось читав підручник з християнської етики, будь ласка, дайте коментар!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Цитата:
християнська етика

етика як предмет - вона одна, і не може бути християнською чи ще якою.. те що зветься "християнська етика" - це історично утворений догмат, який можна вивчати в рамках науки. якщо ввели "християнську етику", пора вводити "крейдову хімію" і "експресійне мистецтвознавство". відокремлення розділу (об"єкту вивчення) у предмет - саме по собі вже є самість, гординя. А оскільки створюють ілюзію вищості і підміняють поняття - то це брехня (ще один гріх). Добровільно-примусове студіювання - це примус, насильство - ще один гріх, до того-ж, це злочин/дискримінація проти етики. Опирання церкви на держ.постанови і вик-ня її сили - догматичний блуд. Іншими словами - неетично якось в них навчання етиці побудоване.. )

Цитата:
Ці "предмети" потрібно вивчати у більш зрілому віці.

Віди кажуть, що етика - це перше, що треба вчити дитину. По суті, раніше ніж вона навчиться говорити. "курс" людяності в відичній системі проходили ще до гуру-кули, до спеціалізації, скажем так. це аргументована і успішна модель..

Цитата:
вчила релігіознавство у вигляді предмету "атеїзм"

Згадався анегдот. Перша пара наук.атеїзму, викладач:
- я знаю, що у всіх вас зараз крутиться питання, існує Бог чи ні. І я вам відповім - Так! Ви праві! Бога не існує! ))

Цитата:
Якщо хтось читав підручник з християнської етики, будь ласка, дайте коментар!

Читав підручники по "хр.етиці". Один з них (не пам"ятаю авторів, в підвалі лежить) краще назвати "християнська йога", так як там матеріал по харчуванню, фізичних вправах, диханню, режиму дня і тижня тощо... Є й бездарні "методички", але в руках чистих (як на массу) священників - були придатні до вишколу у молодіжних організаціях. Але найкращий (за зрізом усіх аспектів) курс по хр.етиці - це католицька катехизація.)

Цитата:
Тернопіль файне місто.Молодь творча.

Окрім того, досить духовна. Бо з кількох молодих людей, з якими по життю стикався - усі духовні люди. Не релігійні, а духовні, хоча 1 з них була і затятою грекокатоличкою) І це МОЛОДІ люди, студенти...

Цитата:
уроки "християнської етики" стають уроками "казки єврейського народу"

думаю, це найбільша хуцпа/свиня у цих "уроках". Мабудь, найбільше це й обурює ініціативну групу. І тільки другим пунктом - власне етичні викривлення, що даються прямим текстом. Прямий текст пожна аргументовано дитині заперечити, викрити його дибілізм і хворість. А от "казочки" так легко не вичистиш...

Цитата:
Краще християнська етика, ніж ніякої.

Тут не питання "приймати чи не приймати". Пустоти нема й не буде. Етика у дітей уже є при народжені. Питання яка) Певні моменти дають батьки (поза своїм бажанням навіть). Просто частині батьків не хочеться смітити голову дітям ще й через уроки..

"фішка" в тому, що хто-б не читав етику/релігієзнавство - він, навіть свідомо стараючись цього не робити, буде впливати на дітей "у свою сторону". Це непереборно. навіть якщо це буде ліберальненьке "релігієзнавство" - ну не вийде це абсолютно "відсторонено, неупереджено". І якщо не вдаватись в логічне обгрунтування (довго, багато писати прийдеться), візьміть практично - хто і на якій підставі його буде викладати? навіть якщо такі знайдуться - якщо людина це вивчала тривалий час, значить і певна особиста позиція в неї на ті релігії і питання вже є.

Якщо шукати РЕАЛЬНИЙ вихід, то треба треба робити це факультативом за бажанням батьків. І хоча в теорії такий (етика, не хр.ет.)факультатив - добро, на практиці - це зло, так як не етика взагалі. Тому "в пічку" такі факультативи.. )

На справді, етичним розвитком/дегенерацією дитини займаються усі старші люди, що контактують з нею, навіть поза свого бажання. Вчителі у школі самі по собі уже чогось вчать дітей (поза предметом, своєю персоною). І тут вчитель трудового може дати по етиці більше дитині ніж священник чи вчитель літератури.. Коли я вчився, деякі вчителі свідомо старались дати нам ази етики. Хтось більш яро), хтось більш мудро. І це була етика - вчитель це робив з етичниго обов"язку, і учні могли це опановувати тільки з цікавості, і це ніяк не торкалось навчального курсу/оцінок.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Коментарі

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Дотичний по темі, фільм (ру озвучка): http://hdkinohit.net/films2016/5815-bog-ne-umer-2-2016.html

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Любов Фаренюк.
0
Ще не підтримано

А де посилання на цю петицію? Хочу підписати.

Сторінки

  • <
  • Сторінка
  • of 2